Полудневни излет – Музеј ваздухопловства, Музеј хлеба у Пећинцима и Бојчинска шума -10.05.2016.год.

Предшколци  су једва чекали да крену на излет и били су веома нестрпљиви. Ово им је био први пут да су путовали без родитеља. Свако је заузео своје место у аутобусу и пажљиво разгледао пут до крајњих одредишта. Прва станица је био Музеј ваздухопловства. Предшколци су уз стручно вођење кроз музеј сазнали доста тога о авионима. Затим смо отишли до Музеја хлеба у Пећинцима, где су деца могла да виде како се некад млело жито, како се прави и пече хлеб и да упознају разно оруђе за обраду земље. Преко пута музеја налази се пространа ливада, где су се деца играла и имала прилику да на свежем ваздуху уживају. Радост на њиховим лицима била је очигледна. На крају излета отишли смо до Бојчинске шуме, где су предшколци имали прилику да виде свиње мангулице, које су се испружиле испод дрвета и није их било брига што их неко посматра. Потом  смо храбро корачали стазом здравља кроз шуму. На крају излета, деца су била веома задовољна и пуна позитивних утисака.

Излет...

Христос воскресе! Ва истину воскресе!

Креативна ликовна радионица са родитељима „Украшавање ускршњих јаја салветама - декупаж техником“ - 25.04.2016.год.

Коришћена средства: тврдо кувано јаје, маказе, шарене салвете, свеже беланце као лепак, четкице

Креативна ликовна радионица је била веома посећена, тако да су све столице и столови у учионици били заузети.Свако дете је изабрало шарену салвету која му се највише свидела, па је тврдо кувано јаје, које је донело од куће, премазивало свежим беланцем и „облачило“ га у салвету. Беланце је као прави лепак залепило салвету, тако да су настала мала уметничка дела. Родитељи и деца су били одушевљени овом техником украшавања јаја, па су решили да овако  и код куће са својом децом обоје јаја. Један дечак је рекао: „Ово је најбољи дан у школи!“

Ускршња ликовна радионица

Креативна радионица са родитељима на тему "Пролећни цвет"  - 24. марта 2016.

Коришћени материјал:бели папир,салвете у боји,охо-лепак,маказе,креп папир,селотејп...Пролећни цвет

Ликовна радионица са родитељима „Животињско царство“ - 21.03.2016.год.

Коришћена средства: бојице, фломастери, лепак, колаж папир,шљокице и креп папир

Пошто је свако дете одабрало цртеж своје омиљене животиње, родитељи су са својом децом, бојицама, фломастерима, шљокицама и колаж папиром,украшавали цртеже. Готове радове смо ставили на пано, на којем су деца нацртала воду за крокодила и жабу, дрво за сову, кошницу за медведа...Животињско царство

Ликовни групни рад предшколаца...погледајте како радимо.

.

Администрација      Законом заштићено. Сва права задржава   Ti Computers Solutions