прва/ претходна страна/ 1 2 3 4 5  ... /следећа страна /последња
21 новембар 2017

Боље од компјутерских игрица

Магловито јутро је довело поспане ученике у школу.

На часу физичког смо "укључили сунце" и загрејали салу игром, смехом и добрим расположењем.

Ученици петог разреда, елементарна игра "Ледени чика", у уводној фази часа

21 новембар 2017

"Ја то могу"

Ученици петог разреда, њих двадесеторо, упознало се са радом Саветовалишта за младе Дома здравља Звездара.

Наиме, они су са ученицима реализовали радионицу "Ја то могу", која се бавила емоцијама. Петаци су учили да препознају сопствене емоције, и да их у одређеним ситуацијама ставе под контролу. Кажу да су били одлични сарадници.

Најважније од свега је то, што су научили да могу да се обрате Саветовалишту које ће им помоћи да реше своје проблеме.

07 новембар 2017

Октобарски оријентиринг

Иако је био хладан октобарски дан, такмичење у оријентирингу се одржало 7.октобра у Зоолошком врту.

Учествовали су наши ученици петог и седмог разреда. Они су, уз помоћ карте Зоолошког врта, морали да за најкраће време пронађу заставице на терену и то редоследом како је нацртано на карти. Такмичили су се против ученика из других београдских школа за златну, сребрну и бронзану медаљу. Ђаке су водили наставници физичког васпитања, Милица Јефтић и Марко Пајић.

Овом приликом лепо су се и забавили разгледајућисва богатства Зоолошког врта.

Резултати такмичења:

Категорија девојчице 7/8. разред:

1. Сара Белчевић,Нађа Тркља, Јана Вишњић VII/1

2. Анастасија Живановић, Катарина Милојковић - VII/3

3. Ана Николић, Дуна Миљковић - VII/3

Категорија дечаци 5/6 разред:

1. Никола Костић, Матеј Радновић, Синиша Милошевић, Јован Правдић V4

2. Александар Вуловић, Павле Јеремић, Стефан Јанковић, Никола Аранђеловић V1

3. Лука Мрдаковић, Вук Басарић, Алекса Тркља, Матија Петровић V1

Категорија девојчице 5/6 разред:

1. Ана Миљковић, Јана Дељанин, Сара Лончар, Јелисавета Николић V4

2. Елена Арсеновић, Милијан Рончевић,Магдалена Икач, Емилија Роуз-Беатон V1

Организатор такмичења је ,,Оријентиринг савез Београда’’.У укупном пласману наша школа води са 349 поена, док другопласирана школа има 142 поена. Детаљне резултате можете видети на сајту ,,Оријентиринг савеза Београда’’.

Михаило Басић VII/3

03 новембар 2017

У нашој школи је у току летњих месеци најављен наставак одличне сарадње са Црвеним крстом Звездаре, и то кроз програм „Смањење ризика од елементарних непогода и других опасности у локалној заједници“. Одобрен је и подржан од Министарства просвете, Министарства здравља, као и Владе РС.
Програм спроводе млади едуковани инструктори Црвеног крста Звездаре, уз подшку учитељица Катарине Стевановић и Снежане Ћурић у одељењима 3/3 и 3/4. Ми смо одабрани поред још две београдске школе.
Први уводни час реализован је 20.октобра, а настављамо са по два часа недељно, све до краја првог полугодишта, по предвиђеној динамици и програму.
Ученици су добили радне свеске и свесрдно се посветили првим активностима. Питали су се како је час тако брзо прошао?

Како је час тако брзо прошао?

03 новембар 2017

Поход на Каблар

У недељу, 22.октобра, нас тридесеторо, решених да освојимо Каблар, придружило се учесницима из још три београдске школе на том походу. На пут су кренула два велика аутобуса и један мини бус.
Спортски обучени и обувени, са ранцима на леђима и у предивном сунчаном јесењем дану, кренули смо у дугу и успешну шетњу. Од планинарског дома ПК «Балкан», поред Западне Мораве , маркираном стазом кроз шуму ишли смо најпре колским путем, а потом по планинарској стази. Стаза је била препуна разнобојног лишћа и окупана сунчевим зрацима.Уживали смо у природним лепотама, али и застајали и одмарали када би нам пешачење и успон били напорни. После дугог ходања стигли смо на врх Каблара ( 889 м н.в.), одакле се пружа прелеп поглед на Овчар Бању, Овчарско – кабларску клисуру и врх Овчар.Повратак је био лакши од успона, јер нас је пут водио низбрдо. Вратили смо се око 21:30 часова мало уморни, али сви насмејани. Усмено анкетирање дало је један велики ПЛУС за ову акцију и сви присутни учесници су похваљени.
Видећемо већ на следећој акцији која је заказана за 4.11.2017. Нови изазов је Фрушка гора!

Добродошли!

прва/ претходна страна/ 1 2 3 4 5  ... /следећа страна /последња
Администрација      Законом заштићено. Сва права задржава   Ti Computers Solutions