Прослава школске славе – Свети Сава и 800 година аутокефалности СПЦ

Наша школа  прославила је школску славу – Светог Саву и притом и 800 година аутокефалности наше православне цркве.

Домаћини овогодишње прославе биле су учитељице трећег разреда Зорица Вукајловић, Славица Јевтовић, Катарина Радослављевић и Јелена Гајић.

После традиционалног сечења славског колача, одржан је концерт црквеног и школског хора, који је пропраћен громогласним аплаузом.

Публику је посебно одушевио преформанс наших шестака у представи о аутокефалности СПЦ, коју је припремила наставница српског језика, Ана Јовановић. Она нам је дала и неколико информација о представи:

• Колико дуго је трајала припрема представе?
  • Сам текст сам, заједно са колегом Пером Јелићем и колегиницом Данком Шпехар, спремила још на почетку децембра, а ђаци су вежбали месец дана.
  • Каква је била сарадња између вас и учесника представе?
  • Била је одлична и између колега и између ђака! Задовољна сам резултатима!
  • Како сте дошли до теме за представу?
  • Пошто се ове године навршава 800. година аутокефалности цркве, то је била основа за стварање идеје, а за историјске податке и чињенице, посаветовала сам се са колегом Пером Јелићем, наставником историје. На тај начин је настао текст.
  • Хвала Вам, то би било то.😃

Али нисмо пропустили да обавимо интервју са једним од домаћина, учитељицом Славицом Јевтовић!

• Да ли Вам је ово први пут да припремате школску славу?
  • Да, јесте, ово ми је први пут.
  • Какви су Вам утисци и да ли сте задовољни током данашње прославе?
  • Ово је било једно заиста занимљиво искуство, били смо забављани од стране професионалног и будућег професионалног хора, глумци су обавили сјајан посао, а данас нам се придружило много људи, укључујући и наше пензионисане наставнике. Веома сам задовољна како се све завршило!

Хвала Вам на Вашем времену, довиђења!😊

И наравно, одабрани ученици су награђени за њихов рад и труд у току прошле 2018.године.

И тако је прослављена школска слава, у великом весељу и празничнон расположењу. Са нестрпљењем ишчекујемо следећу прославу и њене чари!

Александра Златков VIII/1