Прослава школске славе – Свети Сава и 800 година аутокефалности СПЦ

Наша школа  прославила је школску славу – Светог Саву и притом и 800 година аутокефалности наше православне цркве.

Домаћини овогодишње прославе биле су учитељице трећег разреда Зорица Вукајловић, Славица Јевтовић, Катарина Радослављевић и Јелена Гајић.

После традиционалног сечења славског колача, одржан је концерт црквеног и школског хора, који је пропраћен громогласним аплаузом.

Публику је посебно одушевио преформанс наших шестака у представи о аутокефалности СПЦ, коју је припремила наставница српског језика, Ана Јовановић. Она нам је дала и неколико информација о представи:

Колико дуго је трајала припрема представе?

Сам текст сам, заједно са колегом Пером Јелићем и колегиницом Данком Шпехар, спремила још на почетку децембра, а ђаци су вежбали месец дана.

Каква је била сарадња између вас и учесника представе?

Била је одлична и између колега и између ђака! Задовољна сам резултатима!

Како сте дошли до теме за представу?

Пошто се ове године навршава 800. година аутокефалности цркве, то је била основа за стварање идеје, а за историјске податке и чињенице, посаветовала сам се са колегом Пером Јелићем, наставником историје. На тај начин је настао текст.

Хвала Вам, то би било то.😃

Али нисмо пропустили да обавимо интервју са једним од домаћина, учитељицом Славицом Јевтовић!

Да ли Вам је ово први пут да припремате школску славу?

Да, јесте, ово ми је први пут.

Какви су Вам утисци и да ли сте задовољни током данашње прославе?

Ово је било једно заиста занимљиво искуство, били смо забављани од стране професионалног и будућег професионалног хора, глумци су обавили сјајан посао, а данас нам се придружило много људи, укључујући и наше пензионисане наставнике. Веома сам задовољна како се све завршило!

Хвала Вам на Вашем времену, довиђења!😊

И наравно, одабрани ученици су награђени за њихов рад и труд у току прошле 2018.године.

И тако је прослављена школска слава, у великом весељу и празничнон расположењу. Са нестрпљењем ишчекујемо следећу прославу и њене чари!

Александра Златков VIII/1