Прво место на општинском такмичењу у одбојци – девојчице 7/8. разреда

Дана 12.12.2019. године, са почетком у 09.00 часова, у спортској сали Основне школе ,,Вељко Дугошевић” одржало се одбојкашко општинско женско такмичење на нивоу 5. и 6. разреда. Тим наше школе водили су наставници Александар Петровић и Марко Пајић. Након успешно одиграних квалификационих утакмица наша школа је стигла до финала где је изгубила, и тако освојила друго место. Тим поразом наш тим није успео да се пласира у даљи ток такмичења, али ће вредно радити да би следеће године био први у општини.

Написала Софија Симовски V/4

У спортској сали Основне школе „Вељко Дугошевић”, дана 17.12.2019. године, са почетком од 09.00 часова одржало се Општинско такмичење у одбојци за ученице седмог и осмог разреда основних школа на територији општине Звездара. Учествовало је око десетак основних школа. У јакој конкуренцији више квалитетних тимова, тим наше школе успешно је прошао квалификационе утакмице без иједног изгубљеног сета. Тако је наш тим састављен од тринаест ученица, под вођством наставника Алесандра Петровића и Марка Пајића стигао до финала. После тридесетак минута интресантне спортске борбе у финалу наш тим се показао квалитетнијим и релативно се лако, без изгубљеног сета, квалификаовао за наставак такмичења на градском нивоу, које ће се одиграти у наредном периоду, где ће се наш тим заједно са победничким тимовима са свих одиграних општинских такмичења такмичити за прво место у граду.

Написала Ива Симовски V/4

Првакиње општине у одбојци – девојчице седмог и осмог разреда