Србисти у Тршићу (Републичко такмичење из српског језика и језичке културе)

У суботу, 25. V 2019. године у Тршићу је одржано Републичко такмичење из српског језика и језичке културе. Пласирати се на овакво престижно такмичење је велики успех за сваког ученика. Задаци су обухватали различите граматичке области и захтевали су од ученика не само одлично знање него и размишљање и добру концентрацију.
Наша школа имала је чак четири представника из седмог разреда: Мају Ђорђевић, Неду Маријан, Тијану Трхуљ и Марка Стојановића.
Највећи успех остварио је Марко Стојановић – заузео је треће место. Све похвале заслужује и наша Тијана Трхуљ, којој је недостајао само један поен до трећег места, а висок број бодова имале су и Маја Ђорђевић и Неда Маријан.
Честитамо и нашим преданим наставницима који су ове вредне ученике припремали и бодрили током читаве школске године – Јелени Јовичић и Ненаду Мирићу. Нека само тако наставе!