Радно време библиотеке

понедељак

13:00 – 19:00ч

уторак

13:00 – 19:00ч

среда

8:00 – 14:00ч

четвртак

8:00 – 14:00ч

петак
на недељу дана промена 

2.9.2019.Г.

13:00 – 19:00ч

9.9.2019.г.

8:00 – 14:00ч

У случају да, у току горе наведеног радног времена, не нађете библиотекара, обратите се теткицама за информацију. Хвала.


СЕКЦИЈЕ

Библиотека вас позива на дружење и рад  БИБЛИОТЕКАРСКОЈ секцији. Довољно је да имате добру вољу, мало времена и жељу да научите неке нове ствари. И да се, уколико то нисте до сада, пријавите библиотекару школе.


ЛЕКТИРА 

Дела лектире у ПДФ-у или линкови за читање


ПРВИ РАЗРЕД

  • Избор из поезије, Ј.Ј. Змаја
  • Избор из поезије, М. Тешића
  • Избор из поезије, Д. Максимовић
  • Избор из поезије, Г. Витеза
  • Избор из народне лирике ( успаванке и шаљиве песме)
  • Избор из народне епике (шаљиве приче, пословице , загонетке,брзалице)

ДРУГИ РАЗРЕД

  • Избор из поезије за децу, Добрица Ерић
  • Избор из поезије за децу, Љубивоје Ршумовић
  • Избор из антологије српске поезије за децу ( приредио Душан Радовић)
  • Избор из народног уметничког стваралаштва ( шаљиве приче,пословице)
  • Српске народне бајке ( избор)
  • Породичне и шаљиве народне лирске песме ( избор)

ТРЕЋИ РАЗРЕД

  • Обичајне народне лирске песме, (  избор )
  • Избор из поезије,  Душана Радовића
  • Бајке ( избор ) – браћа Грим

ЧЕТВРТИ РАЗРЕД

  • Избор из поезије, Милован Данојлић
  • „Олданини вртови“ и друге бајке, Гроздана Олујић
  • „Бела Грива“, Рене Гијо
  • „Алиса у земљи чуда“, Луис Кер

ПЕТИ РАЗРЕД

  • Данијел Дефо – „Робинсон Крусо“
  • Бранислав Нушић – „Хајдуци“
  • Марк Твен – „Том Сојер“
  • Шаљиве народне приповетке – избор
  • Народне епске песме о Немањићима и Мрњавчевићима
  • Митолошке и обредне народне епске песме

ШЕСТИ РАЗРЕД

  • Бранко Ћопић – „Орлови рано лете“
  • Џек Лондон – „Зов дивљине“
  • Анђела Нанети – „Мој дека је био трешња“
  • Народне епске песме о Марку Краљевићу
  • Народне епске песме косовског тематског круга
  • Народне лирске породичне песме
  • Обичајне народне лирске песме
  • Бранислав Нушић – „Аутобиографија“
  • Градимир Стојковић – „Хајдук у Београду“

СЕДМИ РАЗРЕД

  • Народне епске песме покосовског тематског круга
  • Народне епске песме о хајдуцима и ускоцима
  • Народне епске песме покосовског тематског круга
  • Народне епске песме о хајдуцима и ускоцима
  • Мирослав Антић „Плави чуперак“ и „Шашава књига“ (избор)
  • Антоан де Сент Егзипери „Мали Принц“
  • Јован Стерија Поповић „Покондирена тиква“
  • Душан Ковачевић „Свемирски змај“
  • Игор Коларов „Дванаесто море“

ОСМИ РАЗРЕД

  • Народне епске песме о ослобођењу Србије и Црне Горе
  • Бранислав Нушић „Сумњиво лице“
  • Џером Селинџер „Ловац у ражи/житу“
  • Кристијана Ф. „Ми деца са станице Зоо“
  • Иво Андрић Приповетке за децу ( „Деца“, „Кула“, „Књига“, „На обали“ )


ЛЕТОПИСИ

Летопис за школску 2018-2019. годину

Летопис за школску 2017- 2018. годину

Летопис за школску 2016-2017. годину

Летопис за школску 2015-2016. годину

Летопис за школску 2014-2015. годину