Добро вече,комшинице!

У одељењу 4/1 одржан је угледни час из музичке културе.  Учили смо песму из нотног текста – „Добро вече, комшинице“. Музику је написао М.Обрадовић, на текст песме Ј.Ј.Змаја.

На почетку часа подсетили смо се биографије Јована Јовановића Змаја, а затим су ученици показали своја знања из основа музичке писмености, певали песму и свирали на мелодијским и ритмичким инструментима.

У завршном делу часа, деца су свој доживљај песме дочарала драматизацијом кроз игру са елементима народног фолклора.

Претходни Градско такмичење ДЕМУС 2022-Златна сирена