„Док поврће и воће ради, гине производи витамине“

У протеклој недељи ученици од првог до четвртог разреда су веома успешно реализовали ФинПис пројекат „Док поврће и воће ради, гине производи витамине“.

Ученици четвртог разреда су одржали предавања ученицима првог и другог разреда о воћу и поврћу, о здравој храни. Другаци су спремили представу на исту тему. Сви ученици су на ЧОС-у са учитељима разговарали о новцу и штедњи.

У петак, 25.10.2019. организована је продајна изложба производа које су ученици припремили. Тезге су биле богате разним воћем, поврћем, домаћим соковима, џемовима, компотима, колачима… Била је то права мала пијаца у школском дворишту са веселим трговцима.

На овај начин, ученици су заједно са учитељима дошли до зараде коју ће уложити у спортске реквизите.