Државно такмичење из математике

Ученици наше школе показују своја знања из различитих предмета на бројним такмичењима. Они безусловну подршку добијају од својих предметних наставника; то је уједно и начин доласка до одличних резултата. На државном такмичењу из математике, одржаном 20–22. априла 2018. године на Педагошком факултету у Јагодини ученица наше школе Кристина Ристић, чији је предметни наставник Душанка Стојановић, освојила је трећу награду.
На том такмичењу је учествовало преко стотину ђака основношколског узраста, заједно са ученицима математичких школа.
Град Јагодина поседује различите културне садржаје, те је наставница Душанка Стојановић искористила прилику да ученици укаже на различите знаменитости овога града. После такмичења њих две су обишле: Музеј воштаних фигура, Завичајни музеј Јагодине, Зоолошки врт, Парк Педагошког факултета, као и Хајдук Вељков конак.

Зоолошки врт
Педагошки факултет
Музеј воштаних фигура
Претходни Градско такмичење у атлетици – екипно 3. место!