Европска недеља програмирања

У оквиру „Европске недеље програмирања“, која се ове године обележава у периоду од 5. до 20. октобра , у нашој школи су организоване едукативне радионице из програмирања на платформи Scratch за ученике четвртог и петог разреда и програмирање у програмском језику Python за ученике шестог, седмог и осмог разреда.

Иницијатива обележавања недеље програмирања покренута је 2013. године од стране Младих саветника Европске Дигиталне Агенде, са циљем да се програмирање и дигитална писменост сваком приближи на забаван и занимљив начин.

Наставник информатике и рачунарства Мирјана Станојевић

Претходни Креативност 4/1