Посета Музеју Вука и Доситеја

Ученици 8/1 и 8/3 су, са наставницом српског језика Јеленом Јовичић и наставницом верске наставе Данком Шпехар, посетили Музеј Вука и Доситеја уз стручно вођење кустоса музеја.

Посете ученика су реализоване у две групе (по одељењима) и у два термина.

После упознавања са развојем нашег језика, са радом и животом Вука Стефановића Караџића и Доситеја Обрадовића у Музеју, прва група ученика посетила је Саборну цркву посвећену архангелу Михаилу, у чијој порти су гробна места Вука и Доситеја. Укртко су упознати са историјом Саборног храма.

У току посета ученици су упознати и са значајним објектима који се налазе у центру града, на Студентском тргу, најстаријем градском тргу: Ректорат БУ, Филозофски и Филолошки факултет БУ, Природно-математички, Географски, Болошки факултети БУ, Коларчев народни универзитет (Задужбина Илије Коларца), Етнографски и Педагошки музеј, Библиотека града Београда, споменици знаменитих Срба у Студентском парку: Јосифа Панчића, Доситеја Обрадовића и Јована Цвијића.

Данка Шпехар