Првенство Београда за ученице и ученике основних школа – стони тенис и атлетика

Честитамо свим ученицима и наставницима на постигнутим резултатима !

СТОНИ ТЕНИС

Такмичење је одржано 29. и 30. септембра 2020. године, у категоријама: девојчице и дечаци V-VIII разреда. Нашу школу представљали су следећи ученици:

ДЕВОЈЧИЦЕ

  • Ања Блануша 6/4
  • Андреа Ћирић 6/4
  • Ива Симовска 6/4
  • Тара Пијевић 7/3

ДЕЧАЦИ

  • Ђорђе Бачић  8/3
  • Максим Вујовић 8/3
  • Јован Марјановић 8/2
  • Новак Пилиповић 6/3

Екипе су водили наставници Мирослав Софронић (девојчице) и Александар Петровић (дечаци). Максим Вујовић је играо осмину финала у појединачној конкуренцији, а девојчице су освојиле бронзани пехар у екипној конкуренцији. Ово су изузетни резултати за дебитанте у овом спорту јер до сада нисмо имали такмичаре на Градском такмичењу у стоном тенису.

Наставник Мирослав и бронзане девојчице

АТЛЕТИКА

Градско такмичење у атлетици за ученице и ученике основних школа у појединачној и екипној конкуренцији (трчање 60м, 100м, 300м, 600м,800м, бацање кугле, скок у даљ и штафета 4×100м  и скок у вис) је одржано  четвртак 29.октобра 2020. године у Атлетској хали „Београд“. Представници наше школе су били прваци општине Звездара у појединачној и екипној конкуренцији    https://osveljkodugosevic.edu.rs/atletika-opstinsko-takmicenje/

Атлетичари

Наши ђаци, са наставницима Мирославом Софронићем ,   Александром Петровића и Милицом Јевтић, постигли су одличне резултате и пласирали се на Међуокружно првенство у атлетици које би требало да се одржи у априлу 2021. године у Новом Саду и Сремској Митровици.

Владимир Сићовић 6/3 je првак Београда и освајач златне медаље у скоку у вис. 

Вицешампиони Београда и освајачи сребрних медаља су:

  • Маја Поповић 8/3 Лука Бошковић 8/2  –     Скок у вис
  • Дуња Поповић 5/2  –  Трчање 60 м. 
  • Валентина Кришко 6/3   –      Бацање кугле
  • Максим Вујовић 8/3 –   Трчање 800 м.

Посебну диплому и златну медаљу добила  је Теодора Петровић (8/2) која се такмичила на спринтерској деоници од петог разреда.

Освајачи медаља