Школско првенство Србије у оријентирингу

Оријентиринг је спорт где такмичар треба уз помоћ карте и компаса да за најкраће могуће време пронађе на терену одређени број контролних тачака (контрола) и то оним редоследом како је нацртано на карти.
Наставница физичког Милица Јевтић водила је ђаке на Школско првенство Србије у оријентирингу. Наши ученици (Ана Николић, Ива Николић, Михајло Васић, Матија Прокић, Алекса Чарапа, Алекса Тркља, Анђела Јовић и Александра Јуришић) показали су изузетно умеће сналажења у природи и изврсну кондициону спрему.
Они су се уз помоћ карте и компаса кретали по непознатим теренима, а њихова задата стаза и контролне тачке, које на терену треба да пронађу, биле су уцртане на карти. У сваком тренутку наши ученици су морали знати где се налазе, и наравно, на основу свог знања и искуства у читању карте, да доносе одлуке о томе којим правцем ће се кретати како би најбрже обишли целу стазу и пронашли све контролне тачке.
Захваљујући наставници која их је добро обучила, ђаци су заузели висок пласман; честитамо ученицима и наставници!

Претходни Стефан – теквондо првак Србије