Спортски фебруар

Месец фебруар је богат такмичењима. Међу њима је било много спортских. Наставници физичког и здравственог васпитања имали су пуне руке посла и главу брига да изаберу ђаке и срце пуно љубви да те ђаке наше школе припреме и одведу на такмичења. Но, да кренемо редом.

ФУТСАЛ – Првенство општине Звездара за ученице и ученике основних школа 1- 4 фебруара. Одржано је у ОШ „Павле Савић“,учествовали смо са три екипе.

Дечаци седми и осми разред који су освојили друго место. Наставник Мирослав Софронић водио је екипу у следећем саставу:Лука Мајић 7/1, Лука Никодијевић 7/2, Виктор Ловренчић 7/4, Андрија Гамбарјан 8/1, Лука Андрејић 8/1, Ђорђе Ћирковић 8/2, Вања Драшковић 8/2, Урош Јуниор Минић 8/2, Петар Лазић 8/3

Дечаци пети/шести разред који су освојили треће место. Наставник Мирослав Софронић водио је екипу у следећем саставу: Вук Тодоровић 5/2, Немања Секулић 5/2, Вук Перишић 5/4, Теодор Милић 6/ , Петар Јовановски 6/2, Исток Антонијевић 6/2, Стефан Соскић 6/2, Војин Јеремић 6/3, Вук Југовић 6/3, Никола Перић 6/4

Девојчице пети/шести разред које су освојиле друго место.  Наставница Милица Јевтић водила је екипу у следећем саставу: Ана Тодић  6/3, Петра Синобад  6/4, Кристина Ничетин  6/4, Бојана Радош  6/4, Катја Ћук 6/4, Анђела Полексић  6/4, Лариса Синобад  6/4, Миа Миливојевић  6/4

ПЛИВАЊЕ – Првенство Београда за ученице и ученике основних школа 21. и 22. фебруара на базену „ Милан-Гале Мушкатировић“ – На овом такмичељу, нашу школу је представило 18 ученика од првог до осмог разреда и према броју смо четврта школа  што је уједно био и пласман многих наших ученика. Дисциплине такмичења – 50м слободно, 50м прсно, 50м леђно и 50м делфин  за следеће категорије:

1. разред: Јана Кривокућа 2/2, Вања Тешановић 2/2, Маша Благојевић 2/2; 3-4 разред: Марко Милосављевић 3/3, Лазар Митровић 3/3, Маја Мирић 3/4, Маша Живојиновић 3/4; 5.разред: Анђелија Балтић 5/1, Јаков Нађ 5/1; 6. разред: Срна Бојичић 6/1; 7. разред: Мина Симић 7/2, Мина Пантић 7/2, Наталија Балтић 7/1, Тиса Нађ 7/3, Јана Тодоровић 7/4; 8. разред: Теодора Рачић 8/1, Раде Милашиновић 8/2 , Хелена Радош 8/3

Сребрне медаље  освојили су: Теодора Рачић – делфин, Јана Тодоровић – леђно и Маша Живојиновић – делфин. Бронзану медаљу освојио је Јаков Нађ у трци техником прсно.

Наставник Мирослав Софронић водио је ученике млађих разреда, првог дана такмичења, а наставници Милица Јевтић и Александар Петровић имали су исти задатак другог дана такмичења када су пливали ученици старијих разреда. https://skolskisport.rs/2022/02/23/slike-sa-dodele-medalja-sa-gradskog-prvenstva-u-plivanju-22-02-2022-srpc-milan-gale-muskatirovic-beograd-2/ https://youtu.be/7YFdHnswsDc

РУКОМЕТ – Првенство општине Звездара за ученице и ученике основних школа седми/осми разред, 24. и 25. фебруар – На ова такмичења смо кренули мотивисани изреком  чувеног Пјера Де Кубертена, оснивача модерних Олимпијских игара, да је важно учествовати. Надали смо се да ће и Фортуна да нас „погледа“ али корисно је  и изгубити утакмицу, трку… Тако се постаје човек који не би требало „ни у добру да се узнесе и ни у злу унизи“.

КАРАТЕ – Првенство Београда за ученице и ученике основних школа – недеља 27. фебруар, Хала спортова „ Ранко Жеравица“ –  Први пут у спортској историји школе  имали смо представнице и у овом спорту: Маша Михајловић 7/3. и Сандра Богићевић 5/2. у дисциплини кате, за борбе су још увек младе.

Честитамо нашим ђацима, њиховим наставницима и тренерима на постигнутим резултатима!

Наставник физичког васпитања и образовања, Милица Јевтић