Трећа акције секције „Млади планинари“

У 7:30, са Цветкове пијаце, кренуло је 47 представника ОШ „Вељко Дугошевић“ пут Јежевца. Дан је био топао, сунчан и помало ветровит, што није била сметња храброј дружини да открију још један крај величанствене Србије. 40 ученика, највећим бројем ученика трећег и четвртог разреда, предводиле су учитељице Славица Јевтовић, Јелена Гајић и Катарина Стевановић, уз свесрдну помоћ 2 родитеља и још два асистента.
Прешли смо око 10 километара, по шумској стази обасутој лишћем букве, док је поглед у висину откривао још увек зелене крошње, иако смо загазили у новембарске дане. На врху је дувао ветар, али нам се уједно открио и прекрасан видик на суседне планине и насеља у долини која су била попут играчки.
На паузама ученици су лежали, ваљали се у лишћу, несметано се играли и били права, весела ДЕЦА. На повратку смо се зауставили и поиграли пола сата на једном дечијем игралишту. Чинило се да су уморни а они су могли још толико.
Очекујемо и ВАС на наредној акцији, КОЗОМОР, 1.12.2018.
ДОБРОДОШЛИ!