Угледни час верске наставе у осмом разреду

У уторак 21. маја 2019. године, у међусмени, одржан је угледни час из верске наставе ,,Егзегеза и уметност у виђењу Царства Божјег“ са ученицима 8. разреда који похађају верску наставу.

Две јеванђељске приче ,,Прича о блудном сину“ из Лукиног јеванђеља и ,,Тајна (Пасхална) вечера“ из Матејиног јеванђеља тумачене су преко уметничких слика Рембранта ,,Повратак блудног сина“ и фреске ,,Тајна вечера“ Леонарда да Винчија.

Часу су присуствовали директорка школе Весна Ћировић, помоћник директора и педагог школе Милка Бошков, психолог Даница Стојановић, наставници Слађана Ћојбашић, Душанка Стојановић, Зоран Јовичић, Перо Јелић и Ненад Мирић.

Данка Шпехар, наставница верске наставе

Припрема за угледни час веронауке

Литература:

Претходни „Том Сојер“ – најбољи у граду!