Угледно – показни час гимнастичког клуба

Ученицима млађих разреда одржан је, у оквиру наставе физичког васпитања, показни час гимнастичког клуба „Ритам“.

Уз дивне звуке музике гимнастичарка извела вежбе вијачом, чуњевима и обручем. Ученици тренеру и гимнастичарки постављали питања о ритмичко – спортској гимнастици, правилима, начину извођења вежби појединим реквизитима, усклађивању тренинга са школом, начину исхране, издржљивости…

На крају часа поједини ученици испробали реквизите. Уз разговор о важности бављења спортом, девојчице су позване да се, уколико су заинтересоване, придруже тренинзима који ће се одржавати у нашој школи.

Претходни АТЛЕТИКА – првенство општине Звездара