„Златна сирена“ ДЕМУС

Тринаест ученика пласирало се на школском такмичењу одржаном крајем фебруара за виши ниво такмичења.Општинско такмичење певача у оквиру Дечјим музичких свечаности одржано је 16. марта. Свих тринаесторо освојило је награде: 8 првих и 5 других места!

Прво место: Нађа Шиповац 3/4, Лена Видаковић 4/4, Даница Новак 5/1, Реља Степановић 5/1, Валентина Кришко 7/3, Маша Михајловић 7/3, Тара Шујерановић 8/1 и Софија Шемсовић 8/4. Сви првонаграђени пласирали су се на градско такмичење.

Друго место: Лара Нинковић 3/2, Марија Јововић 3/3, Богдан Ћирковић 4/5, Арсеније Виловски 5/1 и Миа Миливојевић 6/4.

Посебну похвалу Стручног жирија добила је Тара Пијевић, ученица 8/3 ОШ „Вељко Дугошевић“ – за одличну клавирску пратњу за готово све наступе ученика ОШ „Вељко Дугошевић“

Осим ових тринаесторо ученика који су освојили награде, имамо и два оркестра који ће се такмичити на општинском такмичењу у априлу.

Стручни жири је похвалио све учеснике и наставнике, а посебно и професорку Љиљану Степић за вредан и озбиљан рад на припреми великог броја учесника на овом такмичењу.

Браво за све ученике, њихове учитеље и наставницу музичког васпитања Љиљану Степић!