ДЕМУС – Општинско такмичење „Златна сирена”

Дошао је и тај дан! После дугог спремања и ишчекивања, ученици Основне школе „Вељко Дугошевић” отишли су на Општинско такмичење из певања.

Током пута, ученици су разговарали о њиховим песмама и изведбама. Сви су били радосни и осећало се узбуђење у њиховим гласовима.

Учесници су се радовали својим наступима. Владала је добра атмосфера и осећала се позитивна енергија између учесника. Наставница музичког Љиљана Степић бодрила је ученике целим путем до музичке школе у којој се одржавало такмичење.

Када су ученици са наставницом стигли, имали су генералну пробу пред сам почетак такмичења. Преовладавала је позитивна трема ученици су једва чекали да изађу на сцену и дају све од себе. Сви такмичари су били сјајни и остварили су следеће резултате:

1. места: солисти

• Даница Вукелић 4-2, Тара Вукелић 4-4, Петар Николић 4-4 ; Инстр.пратња Јован Марјановић 7-2
  • Маша Михајловић 5-3
  • Софија Шемсовић 6-4

1. места: дуети

• Ива Симовски 5-4
  • Софија Симовски 5-4 ; Инст.пратња Андреа Ћирић 5-4

2. места: солисти

• Марија Зиројевић 7-4
  • Јован Марјановић 7-2

3. места: солисти

• Дарија Јовинивић 7-2
  • Борис Орландић 5-1
  • Валентина Кришко 5-3
  • Соња Чановић 7-4

4. места: дуети

• Сташа Чутурић 6-2
  • Тара Шујерановић 6-1

Без обзира на пласман, ученици су били срећни и поносни што су представљали своју школу.

Написала Тара Шујерановић VI/1