,,Књига – материјална баштина и чувар културног наслеђа“

У нашој школи одржана је радионица ,,Мали чувари наслеђа – Моја прва књига“ са ученицима 4/4 који иду на верску наставу, у организацији наставнице верске наставе Данке Шпехар и библиотекара школе Слађане Ћојбашић .

Радионицу су одржале Ивана Здравковић /археолог и мастер религиолог/ и Људмила Ђукић /мастер филолог и историчар уметности/. Она је део пројекта ,,Књига – материјална баштина и чувар културног наслеђа“ у организацији Библиотеке града Београда. Ученици су уведени у свет књиге као чувара културног нематеријалног наслеђа, схватили значај чувања и правилног коришћења књига.  Упознати су са причом како настаје књига, а у радионичарском делу су илустровали и осмишљавали своју прву књигу, њене корице и наслов.

Данка Шпехар