Традиционални хуманитарни Новогодишњи базар

Традиционалан новогодишњи базар одржан је у суботу, 22. децембра. Ове године по први пут је одржан у фискултирној сали, а као и сви претходни био је хуманитарног карактера. Део прихода  који се прикупио биће на располагању одељењима која су имала своје продајне штандове, а други део намењен је  ученицима наше школе (двадесетак ученика) за новогодишње поклоне – једнан слатки пакетић и један у коме се налазе школски прибор и остале потребне ствари.

Своје утиске пренела нам је директорка Весна Ћировић:

– Како сте дошли на идеју одржавања НОВОГОДИШЊЕГ ХУМАНИТАРНОГ БАЗАРА?

– Пошто су  учитељи и деца на часовима правили новогодишње украсе дошли смо на идеју да то из тога извучемо најбоље и то претворимо у хуманитарну акцију.

– Које су промене које сте увели ове године?

– Ове године се базар одржао у фискултурној сали због великог броја посетилаца,такође се водило рачуна о изгледу пропусница ѕа одрасле, одрађене су са доста детаља. Ове године је постављен продајни штанд  пројекта Предузетне школе са етеричним уљем .

– Како се ви осећате поводом одржавања базара?

– Осећам се одлично и задовољна сам јер наша идеја помаже некоме. Свако треба да мисли  и о другоме, а не само о себи.

О организацији самог догађаја попричали смо са координаторком, учитељицом Славицом Јевтовић

– Какав је приход у односу на раније базаре?

– Приход је сваке године све већи због велике посећености. Сваки базар је остварио свој циљ да помогне одређеној деци.

– Који људи учествују у организацији базара?

– Учествује вероучитељица Данка, деца, родитељи, ја као координатор и остали наставници као и директорка.

– Како су текле припреме за организацију?

– Припреме почињу у августу и за сваки базар постоји одређен тим који се увек труди да донесе што боље идеје. Гледа се да сваки новогодишњи базар буде 2-3 недеље пре Нове године.

Ми, као ученице ове школе, се надамо да ће се традиција организовања базара наставити још дуги низ година и да ће следеће генерације уживати у њему као и ми сада.

Анђела Стојановић

Анастасија Вујовић