Ученице наше школе, Анђела и Софија, добар пример свим девојчицама у свету

UN Women (Агенција Уједињених нација за родну равноправност и оснаживање жена у Србији) је, поводом обележавања Светског дана девојчица, на свом глобалном сајту представио добар пример девојчица из Србије, Анђеле Ристић и Софије Шемсовић, ученица ОШ „Вељко Дугошевић“ из Београда, и Мирјане Илић, ученице ОШ Свети Сава из Београда. Оне су у априлу ове године на такмичењу „Ухвати идеју”, у организацији Удружења пословних жена Србије, освојиле прво и друго место показавши креативност и иновативност.

Претходни Првенство Београда у атлетици за основне школе